logi sisse meist KKK

Alates 1.01.2018 pinu.ee lõpetab oma töö. Tänud kõigile osalejatele ja kohtume jälle!

Milliseid võimalusi ja ideaalseid kasutuskohti näete infosüsteemil, mis on täiendatav online-s väljaspoolt?

Nagu wikipediasse on võimalik lisada artiklit oleks võimalik lisada täiendav skript, mis töötaks elus andmete peal (tagatud oleks autentimine). Lisafunktsionaalsus oleks kättesaadav lihtsalt teise URL-i pealt.

Näiteks oleks pinu süsteemi võimalik täiendada. Toon täiesti juhusliku näite: teha leht, kus on kasutajad listina ja nende kõige tähtsam küsimus ja vastus näha. Äärmusliku näitena kuni selleni välja, et kirjutada täiesti uus interface (kättesaadav teise URL-i pealt). Ja seda töötavasse süsteemi ning ilma pinu.ee haldajaga ühendust võtmata.

küsitud Sep 29 '14 at 20:54

Kaiko%20Kaur's gravatar image

Kaiko Kaur
2307712

edited Sep 29 '14 at 20:57


Stackoverflow puhul oleks see **data.stackoverflow.com**, kus saad päringuid teha pea kõigi alamsite'ide kohta.

Saad vaadate teiste päringuid või luua enda oma ( minu näide ), kasutades andmeid ära nõnda, nagu ise heaks pead. Päringutel on muuhulgas ka logi peal ja saad näha päingute meetrikaid.

link

vastatud Sep 30 '14 at 08:57

margus's gravatar image

margus
1

Just-just midagi sellist, aga et siia oleks võimalik ka päringu tulemusele oma html disain juurde lisada. Ja kui sarnane lahendus ei oleks ühe saidi põhine vaid see oleks framework, millele saab suvalist saiti ehitada.

(Sep 30 '14 at 09:14) Kaiko Kaur

Kui sa ostad/rendid endale veebiserveri, siis sul on kõik need õigused ja võid jagada neid ükskõik kellele. Tüüpiliselt on sul selleks web frontend nagu cPanel. Oldschool lahendus oleks avalik ftp server chmod 777 kõigile.

(Sep 30 '14 at 10:23) margus

Lahendus "777" oleks anarhia :) Kujutan ette arhitektuuri, kus selline täiendamine on kontrollitud ja ilusasti struktureeritud ning turvaline. Ma ei räägi millestki, mis olemas on ega ka ei küsi, kuidas seda teha.

(Sep 30 '14 at 11:42) Kaiko Kaur

Võimalusi ja kasutuskohti on palju, samas ka ohte. Üks kõige tuntum viis infosüsteemi täiendada on näiteks selline: http://en.wikipedia.org/wiki/Cross-site_scripting :)

Igasugune laiendusmeetod, mis võimaldab süsteemi Turingi-täielikus keeles kirjutatud elemente lisada, on tõsine ohukoht. Sestap on kõige levinumaks meetodiks mingite APIde eksponeerimine (mis võimaldab mashuppe autoril endal jooksutada) või siis harvematel juhtudel SO päringukeele laadne liides, mis võimaldab teha asju ainult rangelt teatud piirides. Teatud universaalsusest alates ei ole paraku enam võimalik kindlalt väita, mida lisatud kood õigupoolest teeb ja kas ta mitte kahjulik ei ole.

link

vastatud Sep 30 '14 at 10:13

Mart%20Oruaas's gravatar image

Mart Oruaas
211

JavaScript on kliendi poolel loodud programmeerimiskeel, mis on kapseldatud niimoodi, et ta on turvaline (piisavalt turvaline). Minu mõte sihib sarnast kapseldatud programmeerimiskeelt serveri poolele.

(Sep 30 '14 at 11:40) Kaiko Kaur

Õnnetuseks on JS ajalugu olnud üks lõputu whack-a-mole, Java appleti ja Flashi puhul umbes sama. Aeg läheb edasi, inimesed leiavad ründevektoreid väga veidratest kohtadest (v.t. näiteks Rubygemsi häkki: dünaamiliste keelte puhul on niikuinii koodi andmete vahe eval()'i näol segaseks aetud). Kui tahta midagi sellist ehitada, siis tasub endiselt vaadata JavaScripti ja Java poole, aga lihtne see ülesanne kindlasti ei ole.

(Oct 01 '14 at 16:42) Mart Oruaas
Sinu vastus
lülita eelvaade

Jälgi seda küsimust

By Email:

Pärast sisselogimist saad tellida muudatuse teavitusi siit

By RSS:

Answers

Answers and Comments

Markdown Basics

  • *kaldkiri* või __kaldkiri__
  • **paks kiri** või __paks kiri__
  • link:[tekst](http://url.com/ "pealkiri")
  • pilt?![alt tekst](/path/img.jpg "pealkiri")
  • nummerdatud nimekiri: 1. Foo 2. Bar
  • to add a line break simply add two spaces to where you would like the new line to be.
  • põhilised HTML märgendid on samuti toetatud

Pinu tööpakkumised

kõik pakkumised »

Küsimuse sildid:

×4

küsitud: Sep 29 '14 at 20:54

nähtud: 2,698 korda

viimati uuendatud: Oct 01 '14 at 16:42

Litsents: Creative Commons Attribution License | Kontakt: info@pinu.ee