logi sisse meist KKK

Alates 1.01.2018 pinu.ee lõpetab oma töö. Tänud kõigile osalejatele ja kohtume jälle!

Ma saan aru, et pinu.ee algne eesmärk oli vist luua mornide nägudega tõsiste arvutiteadlaste tõsine portaal, aga ma ketserina siiski arvan, et inimestel on kasu teadmisest, kuidas erinevatel põhjustel tekkinud erinevat tüüpi tsensuurist mööda minna. Üks tsensuuri tekkimise de facto põhjus on tehnoloogia puudumine: vaid osapoolel X on infole juurdepääsu võimaldav tehnoloogia Y. Aja jooksul olen jõudnud veendumusele, et ka esmapilgul poliitiliselt avameelsust toetavates, intelligentsetes, seltskondades leidub tabuteemasid, mida soovitakse ära tsenseerida. Kunagi uskusin, et tsensuur on vaid nähtus, millega mingi hierarhia ladvik üritab oma lollimaid alamaid kontrolli all hoida, kuid 2015_12 seisuga näib mulle, et pilt on keerulisem. Näiteks, mõnedel inimestel on uskumused, millest loobumisel tuleks neil tunnistada, et maailm on mõnes kontekstis palju koledam kui neile meeldiks seda näha ja siis on mugavam jaanalinnu kombel pea liiva alla panna, likvideerides ebameeldivad nähtused oma vaateväljast teiste inimeste tsenseerimise kaudu. Tõenäoliselt pole see ainuke skeem ja kindlasti leidub ka mul endal selliseid juhtumeid, kus ma intuitiivselt virutaks tsensuuriga, isegi kui mõistus ütleb teisiti. Konkreetne näide, kus ma siiamaani olen väga tsensuurilembeline, on mitmetele kasutajatele üles seatud tarkvara kasutuskõlbmatuks muutmine mõne kasutaja poolt. Näiteks, kui kasutaja K1 põrutab robotiga foorumisse mitutuhat rämpspostitust, siis ma soovin seda kasutajat tsenseerida küll ja päris räigelt, igasugu meetoditega. Konto sulgemisega, võimalusel rämpspostitusi kustutava tsensuuriroboti lahti laskmisega, jne. Teisisõnu öeldes, tsensuuri teema pole täiesti must-valge ning mina pole ka mingisugune ingel, kuid seda arvan küll, et mängijatel võiks võimalikult võrdsed "relvad" olla. Siit ka siis minu praegune postitus, mille eesmärgiks on välja reklaamida

VirtalBox'is jooksutatav virtuaalseade, mis võimaldab inimestel oma enda väikest otsimootorit jooksutada. Kunagi katsetasin YaCy't, aga arvan, et YaCy realisatsioon on meeletult vigane. Gigablast näib ~1,6GiB RAM'i korral täitsa toimivat. Räige RAM'i nõue, aga vähemalt toimib.

küsitud Dec 10 '15 at 10:41

martin_vahi's gravatar image

martin_vahi
144


Tsensuurivastastest töövahenditest rääkides/kirjutades, võibolla huvitab kedagi üks Bash-skript, mis pakib faili("payload") koos juhuarve sisaldava failiga("salt") tar-faili ning nimetab loodud tar-faili ümber viisil, et tar-faili uus nimi sisaldab tolle tar-faili räsi ja suurust.

Ma tean, et see kõlab väga labaselt ja väga eba-teaduslikult, aga asja idee on, et kui mingi komponendi(tarkvara-moodul, e-kiri, installatsiooni-fail, videofail, jne.) sõltuvused või tema enda osad on kirjeldatud selliste tar-failide kaudu, siis sarnaselt BitTorrent'i pakettidele ei oma tähtsust, kust ning mis teed pidi need tar-failid kasutajani jõuavad. Nad võivad pärineda mõnelt DVD-lt või USB-pulgalt, nagu Debian'i installatsioonipaketid, kuid neid võib transportida ka läbi Tor-võrgu, kirjatuvi jala külge kinnitatud mälukaardil, kirjatuvi asendava drooniga, võibolla lausa püssiga kuhugi "metsavendadele üles korjamiseks" tulistades, jne. NSV-Liidu ajal jagati salaja Lääne ajakirju. Oletan, et võibolla selle idee edasiarendus toimiks ka mälukaartide "salaja" jagamise korral. Sedasi saab tekitada täiesti eraldi üli-aeglase-tiguposti kommunikatsioonikanali, kus e-kirjade saatmiseks on mul pakkuda mmmv_crypt_t1.

Tänan lugemast. :-)

link

vastatud Jun 28 '16 at 13:08

martin_vahi's gravatar image

martin_vahi
144

edited Jun 28 '16 at 13:10

Sinu vastus
lülita eelvaade

Jälgi seda küsimust

By Email:

Pärast sisselogimist saad tellida muudatuse teavitusi siit

By RSS:

Answers

Answers and Comments

Markdown Basics

  • *kaldkiri* või __kaldkiri__
  • **paks kiri** või __paks kiri__
  • link:[tekst](http://url.com/ "pealkiri")
  • pilt?![alt tekst](/path/img.jpg "pealkiri")
  • nummerdatud nimekiri: 1. Foo 2. Bar
  • to add a line break simply add two spaces to where you would like the new line to be.
  • põhilised HTML märgendid on samuti toetatud

Pinu tööpakkumised

kõik pakkumised »

Küsimuse sildid:

×1
×1
×1
×1

küsitud: Dec 10 '15 at 10:41

nähtud: 2,044 korda

viimati uuendatud: Jun 28 '16 at 13:10

Sarnased küsimused

Litsents: Creative Commons Attribution License | Kontakt: info@pinu.ee