logi sisse meist KKK

Installeerisin Drupali 6.14, lubasin OpenID mooduli ja üritasin openid.ee-ga sisse logida - kõik läks hästi kuni kasutaja loomisel anti veateade "The username contains an illegal character.". Tuleb välja, et Drupal üritas kasutajanimeks panna minu openid.ee URL-i.

Openid.ee kodulehel on kirjas, et openid.ee toetab Simple Registration laiendust, mille käigus peaks edasi saadetama ka minu nimi? Kui ma sniffisin milliseid andmeid openid.ee minu veebisaidile saadab, siis seal ma oma nime ei näinud. Mis ma valesti teen?

Leht ise on see: http://www.tarkvaralabor.ee/drupal/

küsitud Oct 23 '09 at 12:09

Tambet%20Matiisen's gravatar image

Tambet Matiisen ♦♦
77791125


Martiniga suheldes selgus, et Drupal küsib openid.sreg.nickname parameetri väärtust, mida Openid.ee ei saada. Küll aga saadaks Openid.ee openid.sreg.fullname parameetri väärtusena kasutaja täisnime, aga seda Drupal ei küsi ega ei kasuta.

Seega võimalikud lahendused:

  1. Modifitseerida Drupali OpenID moodulit selliselt, et see küsiks ka openid.sreg.fullname parameetri väärtust ning kasutaks seda openid.sreg.nickname puudumisel kasutajanimena. See tundub igal juhul parem lahendus kui hetkel OpenID URL-i kasutamine kasutajanimena, mis ettemääratult annab vea.
  2. Modifitseerida Openid.ee-d selliselt, et see saadaks kasutaja täisnime openid.sreg.nickname parameetri väärtusena. See ei ole päris korrektne, aga lahendaks lühikeses plaanis probleemi.
link

vastatud Oct 26 '09 at 10:10

Tambet%20Matiisen's gravatar image

Tambet Matiisen ♦♦
77791125

See ei ole openid.ee eripära ega viga, see on Drupali OpenID mooduli ehitus. Veebilehed, mis on ehitatud kasutajanimede ja paroolide paradigma otsa on vahel keeruline ümber kolida null registreerimist kasutavale OpenID süsteemile. Drupaliga samamoodi - lihtne on lisada olemasolevale Drupali kasutajakontole "parooli asendajana" enda OpenID, aga lihtne "logi sisse/registreeru OpenID kaudu" ei tööta nii nagu seda esialgu ootaks - OpenID puhul ongi kasutaja kasutajanimeks ehk identifikaatoriks tema OpenID URL ja igasugu "kasutajanimed" on sekundaarsed ja vajalikud ainult veebilehe kasutajaliidese ilustamiseks. Lähemat infot leiab tõenäoliselt Drupali ja selle OpenID mooduli dokumentatsioonist. Tegemist on levinud probleemiga, seda lahatakse ka Drupali foorumis. Drupali OpenID mooduli ümber ehitusel võib kasuks tulla Plaxo retsept, mille leiab Google kaudu

link

vastatud Oct 23 '09 at 17:43

Martin%20Paljak's gravatar image

Martin Paljak ♦
220118

Sinu vastus
lülita eelvaade

Jälgi seda küsimust

By Email:

Pärast sisselogimist saad tellida muudatuse teavitusi siit

By RSS:

Answers

Answers and Comments

Markdown Basics

  • *kaldkiri* või __kaldkiri__
  • **paks kiri** või __paks kiri__
  • link:[tekst](http://url.com/ "pealkiri")
  • pilt?![alt tekst](/path/img.jpg "pealkiri")
  • nummerdatud nimekiri: 1. Foo 2. Bar
  • to add a line break simply add two spaces to where you would like the new line to be.
  • põhilised HTML märgendid on samuti toetatud

Pinu tööpakkumised

kõik pakkumised »

Küsimuse sildid:

×2
×1

küsitud: Oct 23 '09 at 12:09

nähtud: 2,326 korda

viimati uuendatud: Oct 26 '09 at 10:10

Sarnased küsimused

Litsents: Creative Commons Attribution License | Kontakt: info@pinu.ee